Netopýr

Netopýři žijí všude kromě Antarktidy a Arktidy a několika oceánských ostrovů (na sever po hranici stromů). Nejhojněji jsou v subtropických a tropických pásmech.
Netopýři jsou noční živočichové, den prospí v nějakém úkrytu, večer nebo v noci odtud vyletují. Létají potichu, přičemž permanentně mívají křídly.
Jsou to hmyzožravci, ale některé kaloňoblížne jedí i plody a ryby, a některé sají krev větších savců.
Úkryty se mohou vyskytovat kdekoliv, i ve městech a obcích ve věžích a podobně av solitérních budovách. Mnoho druhů se ukrývá v podzemních dutinách, jeskyních, starých štolách či bútľavých stromech.
Ve střední Evropě netopýři vyhledávají teplejší jeskyně, sklepy a podobně, kde upadají do zimního spánku (Hibernace). Jejich teplota se velmi sníží (vždy na teplotu úkrytu), tělesné funkce se tím zpomalí a spotřebovávají tukové zásoby v těle. Do tepelně vhodných úkrytů se některé druhy slétl až ze vzdálenosti přes 100 km.
Netopýři žijí často v koloniích (někdy samice a samci odděleně), které pak najdeme v jeskyních. Odpočívají tak, že visí hlavou dolů zakvačené ostrými drápy zadních nohou na hrbolky skal (některé druhy se navíc zatáčky do blanitých křídel).
 
Nejvyvinutější smysly jsou hmat a sluch, dále čich; oči jsou zpravidla zakrslé. Ušní boltce jsou různě dlouhé, u některých druhů velmi dlouhé, například u ucháča či ucháňa. Pro netopýry kromě kaloňoblížnych je charakteristická echolokace, čili se ve tmě orientují pomocí odrazu nimi vyslaných vysokofrekvenčních zvuků. Zvuky (tzv. kliky) vznikají v hrtanu, vysílají se přes nos nebo ústa a jsou usměrňovány nebo zaměřovala nosním listem (pokud je přítomen). Ozvěnu zvuku zachytí uši. Vzdálenost předmětu určují podle času návratu zvuku.


Obrázok tovaru Názov tovaru- Cena
Elektronický plašič divoké zvěře - plast vysoké zvěře-788-svina.

Elektronický plašič divoké zvěře - plast vysoké zvěře-788-svina.

  Tento plašič odpuzuje tyto zvěře: netopýr, zajíc, srna, svina, pes, kočka, plch, potkan, myš. Stop Deer z Ničení vaší zahradě.   Je přítomnost jelena ohrožující vaší zahradě nebo trávník? Uchovávejte jelena od svého zahrad, dvorů, nebo jakékoliv jiné osobní majetek se DeerGard Deer Silent Repeller. Jeho složitý design využívá bezpečný a opakovaně způsob vedení jelena od dupání a jíst svůj...
2016,-Kč s DPH
1680,-Kč bez DPH


... viac informácií

Výkonný Repeller Transonic PRE792-032 v slyšitelném pásmu.

Výkonný Repeller Transonic PRE792-032 v slyšitelném pásmu.

  Tento výkonný Transonic PRE792-032 pracující v slyšitelném pásmu odpuzuje Myši, netopýři, pavouci, šváby a drobný hmyz. Výrobce uvádí, že plašič je účinný i na mravence, no dané plašení nemáme odzkoušeny v našich podmínkách. Funguje dobře ve vaší kuchyně, garáži, sklepě, dílně, kůlně nebo i na půdě Vaší stavby.     Transonic PRE792-032 je cenově-efektivní, jednoduché řešení...
2016,-Kč s DPH
1680,-Kč bez DPH


... viac informácií